کلید اتوماتیک
31دسامبر

تفاوت کلید مینیاتوری و کلید اتوماتیک

کلید اتوماتیک و کلید مینیاتوری اگر چه هر دو قطع کننده مدار هستند اما تفاوت های کلیدی با یکدیگر دارند که در این بخش آن ها را بررسی می کنیم. 

کلید اتوماتیک
کلید اتوماتیک
کلید مینیاتوری

کلید اتوماتیک یا MCCB مخفف Molded Cast Circuit Breaker  است. این کلید می تواند مشابه کلید مینیاتوری مدار را در برابر اضافه بار و جریان اتصال کوتاه محافظت کند. اما این کلید نسبت به کلید مینیاتوری برای جریان های بالاتری مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه این کلید بیشتر کاربرد صنعتی دارد.

کلید مینیاتوری یا MCB که مخفف Miniature Circuit Breaker است برای قطع جریان های پایین تر استفاده می شود و بیشتر مصرف خانگی دارد.کلید اتوماتیک علاوه بر رله شنت و آندر ولتاژ، لوازم جانبی بسیاری را پشتیبانی می کند و امکانات بسیاری به خصوص کنترل از راه دور را در اختیار کاربر قرار می دهد

برای انتخاب کلید مناسب بین MCB و MCCB باید به میزان توانی که از سیستم عبور می کند توجه داشت. همانطور که گفتیم MCCB بیشتر برای قدرت قطع و توان بالا کاربرد دارد و می تواند در جریان بیش از ۲۵۰۰ آمپر هم کار کند، اما MCB انتخاب مناسبی برای مصارف خانگی است و نهایتاً برای جریان ۶۳ آمپر ساخته شده است. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *